تاريخ روز : چهارشنبه 13 اسفند 1399

اداره امور سهامداران بانک خاور میانه

  

اخبار و تازه ها 

 


50 درصد افزایش سرمایه و ۲۰۰ ریال سود نقدی برای هر سهم بانک خاورمیانه

 مجمع عمومی عادی سالانه و مجمع فوق‌العاده بانک خاورمیانه صبح روز چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ در سالن همایش‌های هتل ارم برگزار شد.

در این ۲ مجمع بانک خاورمیانه؛ بیش از ۷۲ % سهامداران شرکت داشتند. مجامع بانک خاورمیانه با حضورحسابرس مستقل و بازرس قانونی و نماینده سازمان بورس برگزار شد و سهامداران افزایش۵ هزار میلیاردی ریالی سرمایه از محل سود انباشته بانک را تصویب کردند.همچنین ۲۰۰ ریال از سود سال مالی ۱۳۹۸ بانک به هر سهم اختصاص داده شد. بانک خاورمیانه در سال ۹۸ توانست با ۳۵% رشد نسبت به سال  ۹۷ مبلغ ۸.۶۴۷ میلیارد ریال سود خالص بدست آورد.

در ابتدای این نشست آقای خسرو نایبی، رییس هیات مدیره بانک به عنوان رئیس مجمع به سهامداران حاضر و مشاهدان آنلاین خیرمقدم گفتند و سپس با رای حاضران آقایان شیخی و به‌داش به عنوان ناظران و آقای خلیلی سادات لو به عنوان دبیر مجمع انتخاب شدند و با حضور نماینده سازمان بورس و نماینده بازرس قانونی و حسابرس مستقل، هیات رییسه تکمیل شد.

سپس ‌رییس مجمع، از معاون مالی بانک دعوت کرد تا گزارش فعالیت هیات مدیره بانک را به سهامداران گزارش دهند.

مجید نورمحمدی، معاون مالی بانک خاورمیانه باحضور بر روی سن و خوش آمدگویی به سهامداران در ابتدا پیام مدیرعامل بانک را قرائت و سپس خلاصه گزارش عملکرد مالی بانک را به اطلاع سهامداران رساند.

در بخشی از پیام مدیرعامل اشاره شد: "بانک خاورمیانه به دلیل رعایت استانداردهای حرفه‌ای بانکداری و الزام هیات مدیره محترم بر سلامت و صحت عملیات بانکی، جزو معدود بانک‌هایی است که از نظر رعایت استاندارد کفایت سرمایه حائز امتیاز قابل قبول از نظر استانداردهای بازل بوده و درحال حاضر با توجه به سرمایه ثبت شده بالاترین رتبه کفایت سرمایه بین بانک‌ها رادارد.

علی‌رغم محدودیت‌های ناشی از تحریم‌های بانکی، ما تلاش کرده‌ایم برای کمک و حمایت از مشتریان نظام بانکی از تمام امکانات خود در حوزه بین‌الملل برای انجام تجارت در حوزه یورو بخصوص در زمینه تامین کالاهای بشردوستانه استفاده کنیم.

شفافیت و درستی اطلاع‌رسانی فعالیت‌های بانکهمواره مدنظر مدیریت بانک بوده است و همواره در میان بانک‌های بورسی شاخص بودهاست. همچنین سهام بانک خاورمیانه در سال گذشته ۲۲۶ روز معاملاتی داشته و دارای۹۲.۰۹ درصد سهام شناور آزاد در سامانه بورس و اوراق بهادار تهران بوده است."

در ادامه نماینده بازرس قانونی بانک گزارش بازرس را برای سهامداران قرائت کرد و آقای نورمحمدی به نکات مطروحه در گزارش حسابرس و سوال‌های ارسالی سهامداران پاسخ دادند.

پیش از رای‌گیری در مورد سایر مفاد دستورجلسه مجمع آقای دکتر عقیلی، مدیرعامل بانک خاورمیانه ضمن تشریح برنامه‌های آتی بانک به سوال‌های سهامداران پاسخ دادند.

سهامداران با تصویب گزارش عملکرد  هیات مدیره وصورت‌های مالی بانک، بر اساس دستور جلسه مجمع با توزیع ۲۰۰ریال سود نقدی به هر سهم موافقت کردند.

موسسه حسابرسی بیات رایان به‌عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی اصلی و موسسه حسابرسی دش و همکاران به‌عنوان حسابرس مستقل وبازرس قانونی علی‌البدل بانک خاورمیانه برای سال مالی ۱۳۹۹ انتخاب شدند.

همچنین سهامداران ضمن تعيين پاداش و حق حضوربرای اعضای غیرموظف هيات‌مديره، روزنامه‌های دنیای اقتصاد و اطلاعات را به عنوان روزنامه رسمی براي درج آگهی‌های بانک خاورمیانه برگزیدند.

به منظور کمک به بازسازی مدارس مناطق کم‌برخوردار،سهامداران با اختصاص  ۳۰  میلیارد ریال برای انجام فعالیت‌های حوزه مسوولیت اجتماعی بانک موافقت کردند.

گفتنی است بلافاصله پس از اتمام مجمع عمومی عادی، مجمع عمومی فوق‌العاده بانک تشکیل شد و سهامداران پس از استماع گزارش توجیهی هیات مدیره برای افزایش سرمایه و گزارش حسابرس در این زمینه، با اجماع آرا افزایش سرمایه بانک را به میزان ۵ هزار میلیارد ریال تصویب کردند.


عدم ارائه خدمات حضوری به سهامداران محترم

با سلام و احترام

به استحضار می رساند با عنایت به شیوع گسترده ویروس کرونا و لزوم خدمت رسانی به سهامداران محترم ، ارائه خدمات حضوری تا اطلاع ثانوی در محل اداره سهام بانک خاورمیانه (شرکت سهامی عام) مقدور نمی باشد. لذا خواهشمند است ترتیبی اتخاذ فرمایید تمامی مکاتبات ازطریق شرکت پست جمهوری اسلامی و یا بصورت الکترونیکی به آدرس ایمیل info@middleeastbank.ir ارسال گردد تا در اسرع وقت پاسخ مقتضی را ارائه نماییم.


200 ریال سود نقدی برای هم سهم و 3000 میلیارد ریال افزایش سرمایه از محل سود انباشته و ساير اندوخته ها

پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ هر دو مجمع عمومی عادی سالانه و فوق‌العاده بانک خاورمیانه به ترتيب در ساعات ۹ و 11 صبح در سالن همایش‌های هتل ارم با حضور بیش از ۸۰ درصدسهامداران، بازرس قانونی و نماینده سازمان بورس برگزار شد در ابتدای این نشست آقای خسرو نایبی به عنوان رئیس مجمع، آقایان سید احمد احمدی هاشمی و منوچهر ملکیانی‌فرد به عنوان ناظران و آقای خلیلی سادات‌لو به عنوان دبیر مجمع از طرف سهامداران انتخاب شدند تا با حضور اکثریت سهامداران این مجمع شکل قانونی به خود گیرد. هیات‌رئیسه با حضور نماینده سازمان بورس و نماینده بازرس قانونی و حسابرس مستقل تکمیل شد و پس از آن هیات‌رئیسه مجمع، از معاون مالی بانک دعوت کرد تا گزارش عملیات مالی بانک رابه سهامداران گزارش دهد.

بانک خاورمیانه در سال ۹۷ توانست با ۱۶۰درصد رشد نسبت به سال قبل، 6.397 میلیارد ریال سود خالص بدست آورد.
در ادامه بازرس قانونی بانک به تشریح صورت‌های مالی برای سهامداران پرداخت و سهامداران بر اساس دستور جلسه مجمع با تقسیم ۲۰۰ ریال سود برای هر سهم موافقت کردند.
شرکت تدوین و همکاران  بعنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی اصلی و بیات‌رایان حسابرس مستقل و بازرس قانونی علی البدل برای سال مالی ۱۳۹۸ انتخاب شدند.

سهامداران ضمن تعيين پاداش برای اعضای هيات‌مديره، روزنامه‌های دنیای اقتصاد و اطلاعات به عنوان روزنامه رسمی براي درج آگهی‌های بانک خاورمیانه برگزیدند. همچنین به منظور کمک به بازسازی مدارس مناطق سیل‌زده، سهامدارن بااختصاص  ۲۰ میلیارد ریال  موافقت کردند.
گفتنی است بلافاصله پس از اتمام مجمع عمومی عادی، مجمع عمومی فوق‌العاده بانک تشکیل شد وسهامداران با اکثریت آرا افزایش سرمایه بانک را به مبلغ ۳۰۰۰ میلیارد ریال از محل سود انباشته و ساير اندوخته ها تصویب کردند.

هیات مدیره جدیدبانک خاورمیانه انتخاب شدند

با تشکیل مجمع عمومی و آرای سهامداران هیات مدیره جدید بانک خاورمیانه انتخاب شدند

با آرای کتبی سهامداران بانک خاورمیانه در روز یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۹ نفر از بین کاندیداهای تایید شده از سوی بانک مرکزی به عنوان هیات مدیره جدید بانک خاورمیانه انتخاب شدند.
پس از انتخاب هیات رئیسه مجمع برای برگزاری انتخابات هیات مدیره،دکترپرویز عقیلی کرمانی؛ مدیرعامل بانک خاورمیانه به سخنرانی پرداخت و  ضمن تشکر از اعضای هیات مدیره پیشین بانک به خاطر رهنمودهای مدیریتی آنان گفت: از زحمات هیات مدیره به ویژه آقایان امیر دادخواه و رضا سلطان‌زاده  بسیار سپاسگزارم. این دو نفر به علت مشغله‌های شخصی و حضور دائمشان درسفر نتوانستند امروز حضور داشته باشند و به همین علت نیز کاندیدای عضویت در هیات مدیره نشدند.
مدیرعامل بانک خاورمیانه ادامه داد: امروز بانک خاورمیانه در وضعیت بسیار خوبی به سر می‌یرد و همه سرمایه‌های انسانی این بانک فراتر از حد انتظار درحال کار هستند. شعبه آلمان بانک خاورمیانه که اخیرا افتتاح شد تنها شعبه‌ای است که ایران توانسته بعد از پیروزی انقلاب در اروپای غربی تاسیس کند و اکنون این شعبه به‌خوبی در حال فعالیت است.
پس از سخنرانی دکتر عقیلی و معرفی کاندیداها، رأی‌گیری به صورت کتبی آغاز شد و سهامداران آرای خود را به صندوق ریختند.  در این مجمع عمومی 84% سهامداران حضور قانونی داشتند.
پس از شمارش و ثبت آرا، به ترتیب آقایان پرویز عقیلی کرمانی، جوادجوادی، خسرو نایبی اهرنجانی، سید حسین سلیمی، امیر حسین امین آزاد، روزبه پیروز وپرویز خاکپور به عنوان اعضای اصلی و مجید صفریان و علیرضا عدالت به عنوان اعضای علی‌البدل هیات مدیره انتخاب شدند.

الزام فعالان بازار سرمایه ایران، به ثبت نام در سامان سِجام

با توجه به اطلاعیه شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه»، کلیه ارکان بازار سرمایه از جمله تشکلهای خود انتظام، نهادهای مالی،خریداران واحدهای صندوقهای سرمایه گذاری و ناشران ملزم به ثبت نام در سامانه سجام هستند.
سِجام(سامانه جامع اطلاعات مشتریان)  درگاه واحد خدمات‌دهی به تمامی ارکان بازار، نهادهای مالی، ناشران و سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی است و مطابق با اطلاعیه اشاره شده، فعالان بازار سرمایه ۶ ماه جهت ثبت‌نام در این سامانه،فرصت دارند.

دراین اطلاعیه موارد زیر تاکید شده است:
۱- پس ازگذشت ۶ ماه تقویمی از تاریخ صدور این اطلاعیه هیچ شخص حقیقـی و حقـوقـی نمی‌تواند بدون ثبت نام در این سامانه، در بازار سرمایه خدماتی از قبیل خرید و فروش اوراق بهادار و صدور و ابطال واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری و ... را دریافت نمایند.
۲- ازتاریخ صدور این اطلاعیه ارائه کلیه خدمات به اشخاص حقیقی و حقوقی جدید در بازارسرمایه از جمله صدورکد معاملاتی در کلیه بورس ها، صدور واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری، صدور کدسبدگردانی و ... صرفا پس از ثبت نام در این سامانه امکان‌پذیر خواهد بود.

۳- نحوه مراجعه به دفاتر پیشخوان منتخب جهت احراز هویت ظرف ۱ ماه آینده از طریق صدور اطلاعیه و ارسال پیامک به استحضار ثبت‌نام کنندگان خواهد رسید.